Volím Svobodné

Vítejte! 

Níže uvednené texty odráží můj soukromý názor, můžete mít jakýkoli jiný, diskusi zde ale nezřídím. Pokud s čímkoli nesouhlasíte, dobře vám tak! Mohu se mýlit, mohu názor změnit, v tuto chvíli to však vidím takto.


25.2.2019
Od poslední aktualisace těchto stránek uběhlo teprve 17 měsíců, lze tedy říct, že se aktualisacím nyní věnuji častěji :-)
Díky pensijnímu spoření, které nedávno oslavilo rok a půl života mimo dělohu (můj syn) jsem se prakticky vyspal jen v průměrně 250 hodinách měsičně v práci, takže na šíření mého světonázoru na webu nebylo ani pomyšlení (Stejně se by se naprosté věšině jednalo o házení perel sviním, výjimky prominou). Jelikož by ale byla škoda, aby nebylo neustále připomínáno hovadům a jejich voličům, jaká jsou hovada, provedu opět selektovanou svodku ze svých aktivit na Facebooku, který, ač se tomu divím, i v roce 2019 ještě existuje a dokonce začal být považován za veřejný prostor :-DDD.

1.10.2017: Dnes před obchodem reportér s kamerou, ptal se nakupukících, zda koupili máslo v akci. O výsledku voleb si nedělám iluze. Debil bude volit zase debila. Takže 95% debilů ve sněmovně to jistí.

A skutečně: 21.10.2017: Dívaje se na předběžné výsledky voleb, jsem udiven. Nepřekvapilo by mě třeba 18 % hlasů pro ANO od pitomců. kteří chtějí coby ovce parasitovat na ostatních a zatočit s tradičními stranami. Přes 30% pro ten odpad společnosti jsem ale opravdu, opravdu nečekal.
Naopak pro KSČM bych nepovažoval za nereálných 20%, ale hleďme, asi ti mrzáci. kterým bylo kdysi dobře na úkor schopných, už konečně vychcípali, nebo to hodili Babišovi, ač jejich hlasy, jak za komančů bylo dobře, zní stále dosti hlasitě a často.
ČSSD už nevolí ani lůza, ta šla k Okamůře a Babišovi, jedině dobře, s ČSSD jsem měl nejmenší shodu ve volební kalkulačce.
10 % pro ODS jsem čekal, víc pravičáků v mezi těmi našimi desetiletími socialismu zkurvenými voliči není, snad jen škoda, že rádoby pravičáci nevolili skutečně pravicouvou stranu (Svobodné).
10 % pro Piráty je očekávatelné, čekal bych i víc. Program místy rozumný, ty četné komunistické prvky logicky komunistickým voličům Pirátů nevadí.
No a u SPD bych se nedivil ani 15 a více procentům, ostatně NSDAP měla svého času několikanásobek. Strach a nenávist je dobrý program pro většinovou populaci, tak nízký výsledek svědčí o debilitě managementu (PiTomio).
KDU a STAN jsou kašpárci bez potentního programu, nemají nikoho čím zaujmout.
TOP je archetypem starých struktur.
Takže jsem zase o něco "raději" mezi svými spoluobčany. Dobře Vám, hňupi, tak!

A 23.10. 2017: Už se kurvy dohadují, kdo obsadí jakou funkci. Přitom například funkce předsedy a místopředsedů sněmovny je nahraditelná softwarem, který napíše jako domácí úlohu každý schopnější středoškolák. A pak si začnou rozdělovat ministerstva, která vůbec nemají existovat, protože jejich resort vůbec nepřísluší intervencím státu. A kamaráda tam a švagrovou zase tamhle. To je nějaký pokrok proti uplynulým 30 letům? Je třeba zabít je všechny!


2.11.2017: E recepty: Místo aby veškerý sortiment lékáren uvolnili pro volný prodej, vymysleli takovouto věc a pod pohrůžkou pokuty vymáhají její dodržování. Každý zákonodárce, který pro to zvedl ruku, by měl být pověšen na provaze z certifikovaného konopí. A ti debilové, co je volili, by měli skapat bez receptu.

Rok nic?!? Asi jsem byl v nějakým transu... Nebo to FB či adresát komentáře smazal...
Například jako Člověk v tísni smazal můj post ve znění přibližně: Můžeme na ně (živořící přemnožení černouškové v Africe) pohlížet jako na svéprávné lidi, pak je nechte, ať si doma hospodaří, jak umí, u nás je uvítejme jako turisty, pokud si výlet zaplatí ze svého. Nebo na ně můžeme pohlížet jako na chovnou zvěř, krmit je, šatit, vychovávat a nebo popráškovat letadlem něčím, co způsobí neplodnost. Na to poslední bych i přispěl....

2018:
Účastnil jsem se výběrového řízení na šéfa oddělení zdravotnické techniky. Má koncepce (ve zkratce nikomu nic, zrušit technické kontroly, nepotřebnou techniku nabízet veřejnosti a zaměstnancům) nevzbudila důvěru u komise, ač by podniku ušetřila miliony korun, a funkci jsem nezískal.

Umřel strýc Bob Bramborák :-( Po jeho pohřbu jsem dostal botičku, protože nějaký čurák neví, jak má postavit značku a MP Hodonín a soudruh Čihánek neví, že oni to neví a sami to taky neví...

V létě jsem koupil nové auto. Rok výroby 2000. Rezavé stejně, jako to dosavadní 23 let staré. Nechám si obě.

Pomalu se objevily halucinace hejtmana Čunka o potřebě nové nemocnice.
K tomu jsem napsal několik komentářů, neb stará nemocnice k tomu aby poskytovala špičkovou péči v podstatě žádnou velkou rekonstrukci nepotřebuje a navrhl jsem toto: Nešlo by to obráceně? Penta dá 11 miliard kraji, za 9 mld kraj postaví novou nemocnici, dá ji Pentě, ta dá Čunkovi 1 mld do kapsy, nasadí ceny, že se jí to v rozumné době vrátí... A holota bude dál ošetřována ve staré Baťovce, kterou kraj za 1 mld decentně optimalisuje. Kraj to nebude stát nic, bude nová i stará nemocnice, Čunek dostane 1 mld a Pentě už zbývá jen najít takový personál, aby se na světě našlo každý rok třeba 20 000 pacientů, kteří za každý pobyt a péči ochotně zaplatí průměrně 100 kKč... :-DDD

Proč je zdravotnictví a vlastně cokoli, do čeho strká rypák stát svými regulacemi černá díra na peníze a krmelec parasitů? Je to prosté - dovolím si příklad ilustrující princip: Výrobci a dodavatelé brzdových komponentů pro dopravu osloví zákonodárce, kteří této oblasti naprosto nerozumí, že pro všeobecnou bezpečnost a přežití lidstva je nezbytné, aby autobusy MHD byly vybaveny keramickými brzdami, jinak nesmí služby MHD poskytovat. Neznalý, lépe řečeno v dané oblasti úplně blbý, zákonodárce považuje bezpečnost občanů za svou prioritu a prosadí regulaci, že skutečně bus MHD musí mít keramické brzdy. Šéfové MHD, ač vědí, že tento požadavek je totální kravina, pak, ať chtějí nebo nechtějí, musí pořídit busy s keramickými brzdami. Velmi orientačně budou tyto busy stát cca 3x tolik než běžný bus; Dosud vcelku bezpečně všechny autobusy brzdily bez keramiky za náklady řádově nižší. Na vině jsou legislativci, kteří podlehnou lobbyingu. Ale ještě více vinni jsou ti dopravci, kteří se legislativě podřídí, místo toho, aby legislativu ignorovali, zákonodárce přesvědčili o absurdnosti takového požadavku a případně jim třeba výletem z okna znemožnili taková dobra páchat. Prostě pokud management nemocnice kupuje 20x předražené vybavení, protože to vyžaduje nějaký zákon nebo vyhláška, je ono tím zločincem, kvůli kterému je zdravotnictví černá díra. Ono si moc dobře uvědomuje, že ty požadavky jsou absurdní. Ale nemá ty kule se legislativě vzepřít. Netoliko, že ta nová technika je poruchovější a uživatelsky nepříjemnější, než ta stará. Přidaná hodnota mizivá. Takový mangement je ovšem třeba kopnout do prdele případně stíhat za nehospodárnost. I pokud tuto nehospodárnost přikazuje jiný právní předpis, stále se o nehospodárnost jedná. Je třeba klidně i soudní cestou usilovat o zrušení tohoto předpisu a buď službu vůbec neposkytovat a nebo poskytovat bez ohledu na předpisy bezpečně a efektivně. Ale to státu (kraji, komukoli, kdo jen přehazuje cizí prachy) podřízená organisace nikdy neudělá. Z cizího krev neteče.

K silvestru 2018 jsem napsal: Snad se dožiju doby, kdy odpalovat komerčně prodávanou hotovou pyrotechniku bude společností chápáno jako projev debility a opovrženíhodné a nikdo se ho proto nebude dopouštět. Jestli chtějí ohňostrůjci soutěžit, kdo má většího ohniváka, ať si rachejtle a petardy vyrobí sami ze základních surovin. Koupit cosi v krámě není žádný kumšt.

V roce 2019 procento magorů asi opět nakynulo, neb mimo návrhů na zdanění církevních restitucí, vyvlastňování nevyužívaných bytů, zrušení karenční doby, dotování školních obědů a podobných šíleností preference ANO neklesají k nule, naopak. A Babiš, to je pro mě zcela nepochopitelné, ještě nebyl popraven rozlíceným davem. Svoloč, která neprávem obsazovala Kliniku nebyla vystřílena, ale byla ji nechána lhůta na volný odchod. A do toho ještě hysterický kvikot rádoby heterosexuálů, že ve francii již nebude v kolonce školních dokumenů uvedeno otec/matka, ale rodič 1/2. Abyste se neposrali. Škola má evidovat, kdo je zákonný zástupce či zakonní zástupci dítěte. Označení otec, matka, pěstoun, teta, macecha a pod. tam nemá co dělat. Ať je tam uvedena třeba právní kancelář.

Překlenul jsem 40. rok života a už se jen těším na brzký příchod nadvlády umělé inteligence, která ten 80-90% podíl blbých a parasiticky naladěných hovad mezi lidmi eliminuje.
10.9.2017
Po 19 měsících jsem nalezl chvíli na jejich shrnutí zde na mém webu. Problém je, že si ne zcela vybavuji, co se událo před týdnem, natož v roce 2016. Použiji tedy jako opornou osnovu výpis svých aktivit na Facebooku.

Exšéf OSN Kofi Annan vyzval svět k legalisaci všech drog, protože boj proti drogám nikam nevede. Bohužel, tato logická myšlenka nenarazila za 19 měsíců na úrodnou půdu a stále existují krajiny, některé dokonce osídlené vzdělanými a místy i inteligentními obyvateli, kde jsou drogy stále nelegální a jejich výroba, distribuce, někde i držení či užívání může být postihováno. To je na zvracení. Filipínský president se pro mě stává zatím nejodpornějším politikem 21. století. Snad bude brzy zaslouženě popraven.

Na volání České lékařské komory o pomoc jsem odpověděl: požadovat cokoli jiného, než zavedení pokladnového systému a totální odluku zdravotnictví od státu je socialistická hloupost a jako člen z donucení se za současnou komoru za její požadavky hluboce stydím.

Některá města zakazují herny... Jestliže nějakého zhovadilého dobrostráče napadne kafrat do toho, na čem někdo jiný vydělává a nikomu proti jeho vůli neškodí, zaslouží dostat po papuli a už nikdy nebýt volen.

Fašisti v parlamentu regulují provozní dobu soukromých podniků např. o některých svátcích... Já se stejnou "logikou" trvám na potřebě zavřít úplně všechny zdroje obživy, včetně kasin, kurev, kostelů, Policie, Hasičů, včelínů, kravínů, sebevrahů, kolejišť, tunelů, serverů, poslanců, strakapoudů, koroze, ...

Olympiáda v Riu potvrdila 2 fakty. Boj proti dopingu je nesmysl a strach z epidemií je přehnaný.

KLDR si hraje. Kdo si hraje, nezlobí. Musí ale vědět, že pokud hru převedou do reálného výpadu, za hodinu již bude celá KLDR jen neviditelným obláčkem plazmy nad poměrně hlubokým kráterem.

Babiš podpoří růst minimální mzdy a argumentuje tak ekonomicky nesmyslně, že se jen obtížně věří tomu, že by byl schopen provozovat i pouhý obchod se zeleninou. Ale protože lže, jako vždy, nedivím se, že je schopen všeho...

Mountfield ukládá hesla do zákaznických účtů nezahashovaná !!! Opět zátěžový test mého cévního systemu...

V jakém to zkurveném světě žijeme, že v drogerii prodávají pitnou vodu, žrádlo pro kojence, pleny, rtěnky, smradu mega, ale takovou základní komoditu, jako ředidlo S6005 nemají ?!? Je jistě jejich věc, co prodávají, ale já se cítím podveden názvem prodejny a už jim tam nepáchnu.

Zúčastnil jsem se akce Dejte státu korunu: Vážené Ministerstvo financí, prosím o zaslání potvrzení o převzetí daru 1 Kč, který daruji České republice na nákup oprátek pro socialisty. Žádám též o zprávu o jeho využití, jinak si své další dary rozmyslím. S pozdravem MUDr. & Mgr. Erik Stibor

Policie rozjímá o tom, že někde jezdí řidiči často nad zákonným limitem: "Příčina tkví v tom, že jde o přehledné a bezpečné úseky, které silničáři v poslední době opravili. Jedinou možností, jak může policie řidiče přimět k dodržování povolené rychlosti, je represe – opakované měření rychlosti...“. A já se ptám, proč by na přehledném a bezpečném úseku měla být dodržována povolená rychlost? Jste zmrdi, hovada, zabít vás i s tiskovou mluvčí.

EU zvažuje povinné zavedení dalších 19 bezpečnostních systémů do aut. Nezvažují tito zmrdi i zákaz sebevražd? Kdo by přežil pokus, dostal by pokutu nebo basu.

31.12.2016 jsem vyvěsil novoroční sdělení: Nevidím důvodů k nějakým oslavám či hromadným přáním jen pro ten bezvýznamný fakt, že má Zeměkoule zase o kolečko kolem Slunce víc. Trvale a bez ohledu na datum přeji všem, ať mohou dělat cokoli, čím nepoškodí jiného aniž by tento poškozen být chtěl, ať můžou všichni svobodně nenávidět slovem i písmem či diskriminací těch s nimiž nechtějí interagovat a ať můžou zlikvidovat každého, kdo jim aktivně ubližuje. A ať jsou zdraví všichni, kterým to nemusí ostatní nedobrovolně sponsorovat. A komu se to nelíbí, ať nadává, vzteká se, ale hlavně ať dá ostatním pokoj.

Nějaký Bělobrádek se přiznal, že návrhy, o nichž hlasuje, nečte. Jak může zvednout ruku, aniž by věděl pro co?!? Pokud to nestíhá číst a pochopit, tak má hlasovat PROTI, protože taková nepřehledná norma nemá právo na existenci. Vedlo by to k tomu, že nebude přijat žádný zákon, který má dejme tomu více než 100 slov. A tak by to mělo být. Legislativa má být přehledná a srozumitelná. Nenapadá mě žádné usnesení parlamentu za poslední desítky let, které by bylo jakkoli užitečné.

Ani na Slovensku, ani v ČR neexistuje žádná zdravotní pojišťovna. Každá pojišťovna přece před uzavřením smlouvy seznámí klienta s maximální výší pojistného plnění, exklusemi a hlavně typem škod, které pojištění kryje. Dle risikovosti klienta pak stanoví pojistné. To žádná z institucí, které se nazývají "zdravotní pojišťovna" nedělá.

V březnu 2017 vyměnil zřizovatel vedení naší KNTB, a.s. Nové, ač jen dočasné, vedení trvá na tom, že "pravidla se mají dodržovat" (prý si musíme pípat docházku, chichi). Takže od 1. dubna KNTB, a.s. neposkytuje žádnou péči mezi 15:30h a 7:00h, protože není nikdo, kdo by při dodržení platných pravidel (zákoník práce) onu péči směl poskytovat. Nakonec poskytujeme, protože na pravidla samozřejmě prdíme, jinak to nejde.

OKD by měla koupit státní firma?!? To už bude efektivnější všechny horníky zavalit. Sorry, jako.

Viděl jsem reklamu na VW Golf s funkcí "Intuitivní funkcí ovládání gesty." Nenašel jsem na FB vhodnou stránku, píšu proto sem: Drahý VolksWagene, kolik mi slevíte z nákupní ceny vozu, respektive kolik vám mám, vy piče blbé, zaplatit navíc, abych si od vás mohl koupit auto, které tuto funkci nemá implementovánu a neobsahuje ani SW, ani HW k ní?

Nejsilnějším důkazem, že nic jako telekinese, woodoo, karma, či snad nedej Bůh demokracie nefunguje, je skutečnost, že v období, kdy každý na poslední chvíli dodělává papíry kvůli daním, je fakt, že Babiš, to svinské ztělesnění státní zvůle, byrokracie a buzerace, který nenechá nikoho klidně spát, protože dnes se prakticky každý musí státní kontroly čehokoli, od komína po stolici bát, se stále ještě nesmaží v pekle.

Hákový kříž na ruce prodavačky? Je absolutně scheißegal, co tím symbolem brigádnice chtěla světu sdělit. Jediný významný aspekt je ten, že zjevně pohoršovala zákazníky, takže v zájmu zisku podniku je její propuštění zcela na místě. Stejně tak by měli propustit všecky škaredé baby a chlapy. Ale to by narazili na naše zkurvené antidiskriminační zákony. Co je to za svět, kdy se nesmím žadatele o zaměstnání jako zaměstnavatel zeptat, jestli chce mít děti, jestli nebyl jeho děda obávaný jihočeský loupežník či jestli je ochotný zhubnout 30 kg, aby se měli zákazníci na co koukat? Bojujme za svobodnou diskriminaci, za svobodnou nenávist!

Jestli Sobotka demisí vlády, jak tvrdí Babiš, opravdu poškodil všechny ministry, poškodil jejich práce, výsledky, tak to je jediná positivní věc, co Sobotka za svou politickou existenci udělal. Ona totiž práce ministrů za poslední desítky let a její výsledky poškozovaly občany našeho státu. Kdyby bylo možno anulovat veškeré produkty vlád za posledních cca 100 let, hned by se nám žilo lépe.

Babišovi se nelíbí, že byl odposloucháván? Kristova noho, to nejen, že má být možné, normální, to má být povinné, že vicepremiér české vlády je nepřetržitě sledován a klidně i nahráván a vysílán LIVE. Vždyť je to náš zaměstnanec, musí být pod kontrolou, každý jeho prd musí on--line letět do étheru. A komu se to nelíbí, ať kurva tu funkci nebere.

Kdyby tak celé ministerstvo školství s celou agendou, se všemi úředníky zrušili, jeho kapitolu vyřadili ze státního rozpočtu a o příslušná procenta snížili všem plátcům daně. Pak by se vzdělávacímu systemu vrátil jeho původní smysl. Vzdělání je investicí každého do svých budoucích zisků. Nemá mu ho platit nikdo cizí, pokud sám dobrovolně nechce. A jakákoli státní účast v tomto systemu je kontraproduktivní. Ostatní nejsou povinni nikomu zajišťovat, že neumře blbý.

Zase něco zregulovali. Čekám, kdo původce a realisátory takových svinstev, jako jsou zákaz kouření ve vlastní hospodě, povinná školní docházka, dotace na kotle, pamlsková vyhláška, bezolovnaté pájky, povinné prvky aktivní bezpečnosti v autech, státem vyplácené důchody, dědická daň, minimální mzda, průmyslové normy znemožňující výrobu produktů, které měly odbyt desítky let, rergulované nájemné, řízení provozu vedoucí k znepříjemnění přepravy všech účastníků, státem podporovaná gender-studia, výstavba sportovšť i z peněz tato nevyužívajících, "Úřednický zákon", výjimky z registru smluv, státní rozhlas a televise, atd, atd, vyháže z jejich pracovních posic či je rozseká mačetou, pověsí na lucerny či nakrmí Poloniem. Nic jiného si totiž tito parasiti života nezaslouží. Život je trh. Minimálně termodynamicky, a je snad něco potentnějšího, než zákony termodynamiky? A kdo kurví trh, kurví život.

Čekárny psychiatrů praskají ve švech. Ano, pokud existuje nadvláda neschopných, kteří pod pohrůžkou násilí ožebračují schopné (většinou se to nazývá stát), logicky to nezanechá psychiku v pořádku.

Jaký pořád přijímání? Kdo sem doleze, letadlem, po kolenou nebo kanálem, dobře mu tak. Ze státem uloupených peněz od vydělávajících občanů ČR nemá dostat nic. Jestli mu někdo něco dobrovolně, nebo za práci, dá, po tom je všem ostatním hovno. Až nebude mít co žrát, nechť chcípne hlady, při pokusu ukrást mi rohlík ho zastřelím a beze stopy ho "zmizím".

1.8.2017 jsme s manželkou nechali chirurgicky odstranit našeho syna z její dělohy a uložit do podnikové postýlky. Snad nám ho stát nezprasí.


10.2.2016
Dnes jsem po několika týdnech sledoval zpravodajství. Nemohu než napsat pár dojmů:
Vládní koalice se s oporou presidenta snaží prosadit Elektronickou Evidenci Tržeb. Cílem je prý zvýšit výběr daní, potlačit šedou ekonomiku, což má převážit případná negativa zavedení. Oni jsou už tak zparchantělí, že věří, že to je správně? Copak na lepším výběru daní je něco záslužného, obdivuhodného? Vždyť každý státník by se měl stydět za každou korunu, kterou svým občanům na daních sebral! Cílem státní správy má být maximální efektivita, ne zvýšení sumy, kterou násilně, proti vůli pracujících těmto uloupil. Pokud je na fungování státu třeba nějaký balík peněz, ať je tedy tento balík vybírán spravedlivě: Každý, kdo chce státní občanství a vše s tím související (např. volební právo), ať platí stejnou taxu. Výše této taxy musí vyplynout z poptávky jejich plátců po službách státu. Tak se záhy ukáže, k čemu stát potřebujeme a kde je jeho aparát.jen parasitem.

Při prosazování tohoto odporného cíle se koalice neštítila použít postupy, které se ještě v historii parlamentní demokracie Českých zemí nikdo použít neodvážil. Při nahlédnutí na výsledky práce našich zákonodárců za poslední desítky let lze konstatovat, že princip, kdy Volební období = x let a vůbec celá parlamentní demokracie má mizivou efektivitu. Je zjevné, že efektivnější by byl absolutismus umělé inteligence (server za pár stokorun) s respektem ústavně zakotveného a neporušitelného pravidla, že nepotřebný zákon rovná se neplatný zákon. Mimo trestní řád, trestní zákoník, obchodní a občanský zákoník a snad pár dalších výjimek jsou další zákony, vyhlášky a regulace naprosto zbytečné a v konečném důsledku všem škodící. Neměly by nárok na existenci.

Ad výkupné za unesené Češky: Je to dilema: Na jednu stranu je přirozené, že občan platící daně má právo vědět, na co byly tyto prostředky použity. Stát není podnikatel a nemůže mít žádná obchodní tajemství. Každá jedna koruna vyplacená státem ze státních peněz musí být dohledatelná. Občan platící daně musí získat konkrétní jména a přesnou výši platu každého vrátného, každé uklizečky, každého šéfa jakéhokoli odboru, kterého zaměstnává stát. Na stranu druhou zveřejnění informace o tom, že ČR zaplatila únoscům, a je zcela lhostejné, zda uneseným je Karel Gott, nebo nějaké 2 nablblé čuby, je určitým signálem, že unášet české občany se vyplácí. Rozuzlení je prosté. I kdyby občan ČR tuto informaci o obchodním úspěchu únosce nezískal, získal ji alespoň únosce a minimálně může svůj podnikatelský záměr zopakovat. Z toho plyne jediné racionální řešení: Únoscům nasrat a říct o tom celému světu.

13.10.2015
Uplynul skoro rok od posledního zápisu, protože na nějaké aktualisace prostě nebyl čas. Bylo třeba léčit dědečka, starat se o neverending akci "Terasa", dodělat kolotoč na zahradě, oženit se, odstranit viditelnou korosi z 20 let staré karoserie, programovat, provádět údržbu organismu, přípravu pro posuvnou bránu a v neposlední řadě rozjíždět svou novou firmu, která se snad jednou dočká takového právního prostředí, kde bude moci poskytnout každému klientovi to, co si sám klient bude přát, bez zákazů, regulací a kontrol, které nikdy nikoho neochránily, jen živily jinak nezaměstnatelné úředníčky a brzdily možný růst.
Dění okolního světa jsem sledoval velmi sporadicky, dokonce jsem se nijak více nezajímal ani o aktivity Svobodných, co mi však nemohlo uniknout je všeobecná histerie kvůli uprchlíkům.
K tomuto fenomenu konstatuji následující:
1) Afrika je poměrně velká, je v ní poměreně hodně lidí, naprostá většina se má poměrně hůře než my.
2) Za to, že se někdo nemá dobře, ani za to, že mu možná hrozí smrt hladem či utrpení ve válce já nemohu, nemám za ty chudáky žádnou odpovědnost a necítím žádnou povinnost jim jakkoli pomáhat.
3) Do Evropy, chcete-li do České republiky ať si přijede či přes ni projede kdo chce. Ať se modlí třeba k Leninovi, ať si postaví na svém pozemku třeba oranžovou mandelinku kopulující s Ježíšem, ať má na hlavě třeba čerstvě uřezanou kočičí hlavu, nevadí mi to. Pokud ale jakkoli poruší u nás platná práva občana ČR, ať je bez odkladů citelně potrestán. Deportace s doživotním zákazem pobytu může být vhodným trestem.
4) Pokud se kdokoli rozhodne, že uprchlíkům přizpůsobí nabídku svých služeb, aby více vydělal, je to jeho věc a nikdo mu to nesmí zazlívat. Naopak ale nelze po nikom vyžadovat, aby se poptávce uprchlíků proti svojí vůli přizpůsobil. Uspokojení nutričních, náboženských ani jakýchkoli jiných potřeb nemůže ČR nikomu (ani svým občanům) garantovat.
5) Stát může pomáhat potřebným, musí však současně zajistit bezpečnost svých občanů a nesmí na pomoc použít veřejné prostředky, jejichž zdrojem jsou povinné platby občanů - daně.
6) Nesmí být potlačována svoboda slova a nikdo nesmí být stíhán za to, že verbálně, obrazem či písmem vyhání imigranty, kapitalisty nebo dopravní inženýry do plynu.
7) Mezi základní práva občana ČR by mělo patřit právo na ozbrojování účinnou zbraní a právo na účinnou sebeobranu. Policie není schopna bezpečí, majetek a zdraví ochránit.
8) Pokud nás mezinárodní smlouvy zavazují k něčemu, s čím většina obyvatel ČR nesouhlasí, je na místě tyto smlouvy nerespektovat. Sankce nesankce.

A obecně: Snad se někdy dožijeme právního stavu, kdy si budu moci bez požehnání úřadů otevřít a provozovat hospodu, kde budou smět legálně kouřit marihuanu i čtrnáctileté těhotné děti, a budu je moci bez následného vyšetřování či stíhání zastřelit, pokud budou utíkat bez zaplacení.

16.12.2014
Tak zase něco přidám, po více než půl roce. Včera jsem úspěšně složil atestační zkoušku necítím se o nic moudřejší ani zkušenější, než před tím. Mohu zodpovědně konstatovat, že nejtěžší na celé přípravě ke zkoušce bylo sepsat patřičné formuláře a překonat bolest zubů...
President republiky dle některých dělá ostudu... Ano, stydím se za to, že takové hovado zvítězilo v přímé volbě, ale je to jen odrazem toho, kolik je v naší republice hovad... Nezazlívám mu náklonost k východu, naopak, ekonomicky je to velmi prozíravé. Ale urážlivě komentovat ať kundy, nebo pivo jiného státu, jako malý kluk trucovat, že Karel může "hovnovat" tak on bude taky, to je projev presidentu nepřísušící a pro výkon fuknce jej diskvalifikující. Proto jsem se i připojil k Manifestační petici, vyzývající ho k abdikaci.
Profesor Pafko si dovolil veřejně pronést skutečnost, že bohatí si mohou zaplatit lepší zdravotní péči a není to nemorální. Toto komentovalo několik existencí svými komentáři, které jsou tak stupidní, že nemohou bt myšleny vážně, neboť kdo by něco takového myslel vážně by musel být tak blbý, že by ani nebyl schopen zapnout počítač. Chtělose mi z toto zvracet, nakonec se tomu musím smát. Pořizuji si střelnou zbraň na obranu před blbci a ostatním přeji klidné Vánoce!

24.4.2014
Po více než čtyřech měsících se opět přepravuji Pendolinem, tentokrát z Prahy, a nenechám si ujít příležitost zase něco napsat. Jinak jsem poměrně vytížen prací kolem baráku, prací na oddělení či hrátky s Arduinem a dokopat se při tom k nějakým zápiskům je poměrně obtížné.
Když jsem 7.12.2013 cestoval do Prahy, netušil jsem, že cesta zpět bude mít poněkud dramatičtější dohru... Poslední odborný příspěvek na téma "Jak jsme přečůrali jehovistku" od kolegy z Karviné mi natolik zvedl hladinu katecholaminů, že jsem je v rámci zachování svého zdraví musel suprimovat do té míry, až jsem ze Zlínského Expresu, který mě měl dovézt až domů do Zlína, vystoupil již v Otrokovicích, abych snad, prokristapána, nepřejel... Následná cesta trolejbusem byla ukončena mým dopadem na povrch zemský, čímž došlo k tržnému poranění na mé hlavě, transportu vozem RZP na úrazovou ambulanci a následné sutuře v lokální anestesii.
Aby toho nebylo koncem roku málo, další týden, když jsem zkoumal, proč se mi přehřívá automobil, a odhalil u motoru syčící hadici, neodolala příruba, jíž syčící hadice z rozpálené hlavy motoru vycházela mému nenechavému viklání a svým prasknutím mi nalila chladící, nikoli však zrovna chladnou, přesněji cca 100°C teplou, kapalinu na dorsum mé pravé ruky, kde se ona směsice vody, ethylenglykolu a jen výrobce ví, čeho ještě hezky vsákla do rukávu, aby mohla předávat teplo v jinak poměrně chladném povětrnostním stavu. Díky tomuto příznivému počasí stačila část chladící kapaliny, která mi stříkla do obličeje vychládnout a já tuto sladkou dobrotu vyplivl již poměrně vlažnou.
Krátce na to přišla nemilá nicméně očekávatelná zpráva o konci života mého dlouholetého kamaráda Milana Janoška, s nímž jsem značnou měrou přispěl k dobrému hospodářskému výsledku Likérky Stock. Pohřeb jsem absolvoval s provisorně opraveným autem a nehezky se hojící popáleninou druhého až třetího stupně. Přístup vypravitelů pohřbu nebudu komentovat, to, že odešel jeden z nejznámějších hudebníků Hodonínska, pod jehož vedením žáci Hudební školy Yamaha opakovaně vítězili v celostátních soutěžích tam každopádně zaznít mělo.
S přelomem nového roku si BMW řeklo, že provizorní opravy a staré drolící se příruby nebude tolerovat a já musel koupit přírubu novou. Zmiňuji tuto skutečnost proto, že zatímco díl z druhovýroby prodává AutoKelly dráž, než originální díl dodává BMW, tak tentýž díl z jiné druhovýroby, zakoupený přes jinou distribuční síť, jsem získal za šestinovou cenu. Nezaplatit téměř 900 Kč za kousek plastového kolene, ale za totéž zaplatit 130 Kč u Auto Daníčka, to už se vyplatí.
Ruka se zdárně hojila, BMW konečně topilo 2 minuty po startu a nepřehřívalo se ani ve stojících kolonách, vláda přesně dle mého očekávání kompromisně nedělala nic ke zvýšení efektivity státu, pár mamlasů na Ukrajině se potlouklo a nezvykle brzy začalo jaro.
A také se přiblížily volby do Evropského parlamentu. To je ona instituce, kde se rozhoduje o dalším směřování Evropské Unie. Mimo jiné také o tom, má-li Unie fungovat tak, jak bylo na počátku slibováno, tedy zajistit volný pohyb členů, volný trh práce, zboží a služeb, či bude li fungovat jako nyní - tedy jako Playground sociálních inženýrů, arbiterů toho co je správně, likvidátorů individualismu jednotlivých členských zemí i individualismu jejich občanů, rozsévač přísně směrnicemi řízeného multikulturalismu, strážců a mecenášů neschopných, blbých a neoblíbených, za peníze všech ostatních, v jejichž zájmu rozhodně není toto sponsorovat. Tito vyznavači Evropské Socialistické Jednoty ve svém bludném přesvědčení dobrodějů chtějí diktovat svébytným státům jak zákony, tak normy (ať už společenské či technické) a vůbec je nezajímá, že jejich představa dobrého se nejenže neslučuje s představou dobrého jednotlivých obyvatel Unie, ale ať už přímo nebo nepřímo poškozuje individuální zájmy každého jednotlivce a vynucování těchto představ sankcemi zásadním způsobem ohrožuje suverenitu jednotlivých členských států i jejich občanů a to vše pod záminkou jejich ochrany. Je třeba, aby v Evropském Parlamentu zasedali poslanci, kteří si toto scestné směřování EU uvědomují a buď obrátili kormidlo zpět k původním ideálům, pro něž Unie vznikla, nebo alespoň pro zachování svobod občanů své země iniciovali jednání o vystoupení.
Proto opět doporučuji nesledovat pasivně, kam nás tento Titanik EU veze, ale udělat alespoň to nejjednodušší, co je v silách každého svéprávného dospělého občana. Jít k volbám do EP a zvolit č. 24 - stranu Svobodných občanů. svobodni.cz


7.12.2013
Ne, že by nebylo měsíc co psát, ale dokopat se k tomu, to se podařilo až na služební cestě Pendolinem do Prahy...

Několik námětů na komentář jsem měl, většinu už jsem zapomněl, vzpomenu snad Ukrajinké proevropské poblouzněnce, kteří, vstoupí-li Ukrajina (a ne, že bych to neštěstí přál) do EuroUnie, během pár let obluzení dotacemi a tím expansí administrativy a neefektivně, neúčelně a zkorumpovaně rozfofrovaných vlastních peněz prozří, a společně s houstnoucí řadou členů začnou řvát o suverenitu, zachování individualismu a - snad nejsem přílišným optimistou - i po omezení až eliminaci přerozdělování, falešné a dysfunkční solidarity a vůbec zbořením onoho všesm členům EU na vlastní kůži známého Eurosocialismu s úřednickou tváří. I my v ČR můžeme řvát - při volbách do Evropského parlamentu. Máme šanci deklarovat, co si o Unifikaci myslíme volbou Eurorealistů, tedy Euroskeptiků, kteří nabízí funkční alternativu ke členství v něčem tak odporně deformujícím svobodu individuí a svobodný trh jako EU, samozřejmě se zachováním volného pohybu osob v rámci Schengenu i volného obchodu se světem, skutečně volného, nepodléhajícího regulacím a normám vytvořeným na zakázku lobistům, kteří by se bez certifikátů a EuroNorem neuživili, protože svéprávnému spotřebiteli nemají co nabídnout a vytváří absurdní požadavky na to, co má spotebitel právo požadovat.

S tím souvisí i článek přinášející informaci o filtrech pevných částic pro benzinové spalovací motory s přímým vstřikem. Tuto prasárnu snižující výkon motoru už všichni známe z Deiselů, neznám svéprávného provozovatele Dieselu, který toto dusítko z auta nevykuchal hned, jak se o jeho existenci a funkci dozvěděl. Vzhledem k tomu, že řídící jednotka jaksi počítá s přítomností tohoto prvku, po jeho vykuchání a nahrazení rourou je třeba jednotku přeprogramovat. Takže můžeme pouze spekulovat, zda lobing Eurohlasovatelů povedou výrobci filtrů, autoservisy nebo chiptuningové firmy; nevěřím, že Greenpeače samy o sobě jsou motivovány prosadit něco, co zvýší energetickou i materiální náročnost provozu vozidla, jeho cenu i cenu jeho provozu, jakož i starosti nešťastných majitelů subileosních vozidel. PS: Jelikož, doufám, nejsem idiot, ani, bohužel, člověk, který neví co s penězmi, nechci auto vyrobené později než začátkem 21. dekády. Krabice, která sama brzdí, sama parkuje, sama si volá servis a záchranáře, sama sleduje jízdní pruh a sama se za rok po konci záruky rozpadne, nepatří mezi hračky, které jsem ochoten vlastnit a už vůbec ne používat k přepravě.

Ještě na závěr, začátkem listopadu jsem naletěl podvodnému e-shopu. Založil ho nějaký anonymní a našimi orgány nevypátratelný zmrd, který toto dělá již několik let a vegetuje někdě v Auslandu za peníze takových blbů, jako já... Shop na první pohled podezřelý, no vidina ušetřených 25% proti konkurenci zaslepí i Euroskeptika... Dobře mi tak a jeho ať smete tornádo aj s rodinou. Piču.

5.11.2013
Máme deset dní po volbách... Tentokrát musím říct, že se necítím příliš zhnusen debilitou voličů, mohlo to být i horší. Potěšilo mě několik skutečností:
Jako první, ale nikoli největší, potěšení je pokles příznivců ČSSD. Vypadá to, jako by voliči konečně prozřeli a odmítli mazání medu kolem huby a zhoubné socialistické proklamace.
Dále je to přibližně konstantní výsledek KSČM, ač přirozené by bylo, kdyby v čase klesal až k nezvolitelným minimům... Plyne z toho toliko tolik, že blb zůstane blbem a bohužel i plodí blbé potomky... Takže jsem víceméně smířen s tím, že tato strana bude mít i po několika desetiletích svých přibližně 15 procent a ostatní se s ní nebaví...
Nemohu přehlédnout ani logicky mizivý úspěch (eufemisticky, taky bych mohl napsat "tragický neúspěch") seskupení s Hlavou, rukami či pérem vzhůru... Vzhledem ke struktuře tohoto obtížně definovatelného konglomerátu ztroskotanců musím jeho podporovatele, byť by to byl sám Václav Tržní Klaus, indikovat na CT mozku... Volby ukázaly, že prozatím není třeba kapacity tomografů posilovat.
A pokud jde o Zemanovce, tak to je pro mě opravdu překvapení. Dle určitých mých zpětných sociálních vazeb bych nebyl překvapen ani výsledkem přes 10 procent; že v České republice získají prakticky polovinu toho, co mí Svobodní, to jsem opravdu, ale opravdu nečekal.

Za hlasy pro Svobodné upřímě voličům děkuji, jakož i děkuji za kroužkování čísla 11 na Jižní Moravě, velmi si vaší podpory vážím a vězte, Váš hlas určitě nepropadl, I díky Vám získali Svobodní cca 12 milionů Kč, které použijí pro náslendné předvolební kampaně, propagaci svých myšlenek a zvýšení šance, že se do Parlamentu dostaneme a svůj program prosadíme.
Auta, která řídí sama... Já považuji automobil nejen za škatuli, která mě přepraví z bodu A do bodu B, ale taky za v určitém smyslu zábavní prostředek, který mě při té přepravě nechá pohybovat se mnou - přepravovaným dle mého uvážení, dráždit mé receptory, limbický a adrenergní system dle mého uvážení, samozřejmě s respektem k ostatním účastníkům silničního provozu, což, pravda, není totéž, jako s respektem k platným zákonům či vyhláškám, ale to není nikterak významné, pokud je zachován ten respekt k ostatním. Pakliže mají výrobci automobilů tendenci obdařovat své produkty schopností samořízení, předpokládám, že pro to mají jediný pochopitelný důvod a to je poptávka po takových vehiklech. Umím si představit, že existuje v populaci lidské určitá množina individuí, kteří chtějí být prostě přepraveni a neúčastnit se samotného procesu jinak než pasivním pobytem ve vozidle. Je mi líto, že díky AUTOmobilům nebudou mít taxikáři co žrát. Mát obavu, aby vůbec existovala i výroba vozidel, která nejsou samastatně "myslící" a která dovolí řidiči zvolit směr a rychlost jízdy. Nebojím se, že nebude existovat poptávka po takových ŘIDIČE, nikoli PROGRAM, poslouchajících vozidlech. Bojím se ale, že nějaká instituce, nejlépe Evropská, tuto poptávku bude ignotrovat a taková auta zakáže vyrábět, prodávat, vlastnit. Vždyť už si to zkouší na výkoných a, ano, i žeroucích vysavačích...
Pokud bude v tomto duchu Unie pokračovat, občanská válka je na dohled a já budu v první linii. S analogovou, nehomologovanou a zatraceně účinnou střelnou nebo biologickou zbraní. Při takových regulacích čím svítit, topit, jezdit a vysávat pochopitelně nepřekvapí šťouravý rypák státu v naší zahrádce či sklepě.
4.11.2013 proběhl zátah na Growschopy, které prý prodávají prostředky využitelné pro výrobu omamných, psychotropních a jiných návykových látek, konkrétně k pěstování konopí. Nemám slov, chce se mi zvracet a emigrovat.

19.10.2013
Odpověďi na otázky České lékařské komory: Strana 7: Předvolební politický kvíz Odpovídám za sebe, oficiální názor svobodných se může lišit...
1) Plná autonomie lékařů v rozhodování o odborných otázkách léčby je základní podmínkou bezpečnosti pacientů. ČLK proto nesouhlasí s nejrůznějšími programy tzv. řízené péče. Podpoříte nás, nebo budete naopak dále posilovat roli zdravotních pojišťoven?
Každá pojišťovna musí proplatit novým zákonem stanovené minimální částky za základní výkony, k tomu si může na základě poptávky pojištěnců v individuálních pojistných smlouvách rozhodnout, kolik a za jakou další péči jim pojištěncům proplatí. Neměla by už klást podmínky, kde má být péče poskytnuta.

2) Zdravotnictví je zde pro pacienty. Pacient by měl mít svobodnou volbu lékaře i zdravotnického zařízení a jeho pojišťovna by měla být podle závazného ceníku povinna mu péči uhradit v jakémkoli zdravotnickém zařízení, které si pacient zvolí. Souhlasíte?
Ano, přesně tak, podle závazného ceníku úhrad za výkony, včetně maximální frekvence výkonů, který vyjde zákonem. Kdekoli si pacient vybere a alespoň v zákonem stanovené výši.

3) Výdaje na zdravotnictví patří v ČR k nejnižším v rámci států EU. Zajistíte jejich zvýšení na úroveň alespoň 8 % HDP? Pokud ano, pak jakým způsobem?
Přes nízké relativní výdaje na zdravotnictví je jeho úroveň ve srovnání se zbytkem světa nadstandardní. Dotaci z veřejných zdrojů bych nenavyšoval, je na individuálním poskytovateli, jaký nadstandard nad rámec zákonem stanoveného základu pacientovi nabídne a kolik si za to naúčtuje.

4) Stát platí pojistné za děti, důchodce a nezaměstnané. Tato platba stagnuje již 4 roky na úrovni pouhých 723 Kč/měsíc a platba státu za 60 % obyvatel tak tvoří pouhých 24 % příjmů zdravotního pojištění. Podpoříte okamžité zvýšení této platby? Pokud ano, pak o kolik? Jak zajistíte pravidelnou valorizaci této částky?
Jmenované skupiny by si měly pojistné platit samy (resp. u dětí a nesvéprávných prostřednictvím svých zakoných zástupců). Neplatící pojištěnci budou dlužníky, nebo se mohou práva na pojištění vzdát a spolehnout na charitu. Je nesmysl dotovat je z celostátního rozpočtu.

5) Podpoříte zavedení tzv. zdravotní daně na tabák a alkohol, jejíž výnos by posílil příjmy zdravotnictví?
Ne. Náklady na léčbu následků jejich užíváni stejně pocítí uživatel. Spotřební daň z nich by nicméně mohla posloužit na zajištění péče o nepojištěné a podpojištěné - prostřednictvím charity.

6) Jste pro zachování stávající plurality pojišťoven, nebo pro jejich slučování či přímo spojení do pojišťovny jediné?
Rozhodně zachovat více, čím více pojišťoven, tím lépe. Náklady na provoz jsou dány zákonným procentem z jejich rozpočtu, takže 1 pojišťovna vyjde systém stejně draho jako 100 pojišťoven. Jednotlivé pojišťovny si musí konkurovat nabídkou proplácení péče nad zákonné minimum. Změna pojišťovny musí být možná s minimální výpovědní lhůtou max. 1 měsíc libovolně často. Je třeba zflexibilnit přeposílání pojistného jednotlivým pojišťovnám - optimálně by pojištěnec posílal peníze přímo na účet pojišťovny, ne přes státní účet.

7) Je všeobecně známo, že existují vazby mezi Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou a společností Agel, která provozuje rozsáhlou síť zdravotnických zařízení. Ozývají se hlasy, že je tím porušována rovná hospodářská soutěž. Budete to nějak řešit? Pokud ano, pak jak?
Nevidím nic špatného na tom, že pojišťovna nejen proplácí ale i poskytuje péči, pokud proplatí částky ze zákona a pojistné smlouvy vyplývající i kterémukoli jinému zdravotnickému zařízení, které si její pojištěnec zvolí.

8) Souhlasíte s tím, aby všechny zdravotní pojišťovny platily za stejné výkony stejně, a to všem zdravotnickým zařízením?
Pokud bude nadále existovat povinné zdravotní pojištění se zákonem stanovenou minimální sazbou, měl by stát vydat ceník základních výkonů, na něž má takový pojištěnec nárok a tuto cenu musí pojišťovny proplatit jakémukoli poskytovateli. Individuální pojistné smlouvy nad rámec této základní péče budou zcela řízeny nabídkou a poptávkou jednotlivých zúčastněných.

9) Soukromé lékaře, zejména ambulantní specialisty, trápí nejistota, zda jim zdravotní pojišťovny prodlouží smlouvu. Podpoříte ČLK ve snaze prosadit smlouvy na dobu neurčitou vypověditelné pouze z předem stanovených důvodů?
Již byly snad prosazeny. Ale cílem je, že pojišťovna nemá žádné smlouvy s konkrétním zařízením. Pojišťovna má smlouvu s pacientem!

10) Podpoříte zákon o veřejných neziskových nemocnicích, který by stanovil státem garantovanou síť nemocnic, které by nebylo možno privatizovat?
Nelze chtít obecně po státu zajištění péče, ta buď je dostupná, pak na ni má pacient z ústavy nárok za podmínek stanovených zákonem, nebo dostupná není a pak nemá. Jednotlivé územní celky, pokud bude poptávka voličů, mohou zdravotnická zařízení provozovat a také na ně přispívat - opět s požehnáním místních voličů, kteří to dobrovolně zaplatí na obecní (Oblastní) dani.

11) Jaké změny chystáte v oblasti tzv. regulačních poplatků? Pokud plánujete nějaké poplatky zrušit, zajistíte, že pojišťovny budou zdravotnickým zařízením ušlé příjmy kompenzovat?
Je na jednotlivých pojišťovnách, jestli budou chtít nějakou zákonem zastropovanou spoluúčast za každou návštěvu, výkon či recept (regulační poplatek), nebo nebudou. Zdravotnická zařízení ani lékárny by takový paušál vybírat neměly, resp. konkurence ho eliminuje. Výpadek z příjmů poplatků si musí promítnout do ceny služeb.

12) Zvyšováním DPH, k němuž došlo v letech 2012 a 2013, odčerpává stát ze zdravotnictví několik miliard korun ročně. Podpoříte snížení DPH na léky a zdravotnické prostředky plně či částečně hrazené z veřejného zdravotního pojištění na 5 %? Budete jednat s EU o povolení nulové sazby?
Obecně je nepřípustné, aby o výši sazeb daní v ČR rozhodovala Evropská Unie. Většinu daní včetně DPH bych rád snížil.

13) Úhradové vyhlášky vydávané Ministerstvem zdravotnictví ČR umožňují pojišťovnám stanovit pro zdravotnická zařízení finanční limity na předepsané léky, zdravotnické pomůcky i indikovaná vyšetření. Při jejich překročení jsou zdravotnická zařízení finančně penalizována, i když své pacienty léčí dobře. Část indikované a správně poskytnuté zdravotní péče zároveň kvůli regulacím zůstává ze strany pojišťoven nezaplacená. Jak to napravíte?
Úhradové vyhlášky zrušit a nahradit ceníkem základních výkonů, na něž má každý pojištěnec ústavní právo.

14) Stát v roce 2011 slíbil lékařům v nemocnicích zásadní růst platů, své závazky však nesplnil. Zajistíte alespoň dodatečné splnění závazků podepsaných státem v memorandu s lékaři? Zdravotníci požadují zachování tarifních tabulek, lékaři by si přáli speciální zákon o svých platech. Jakým způsobem budete řešit odměňování lékařů v nemocnicích?
Obsah tzv. memoranda, tak jak bylo napsáno a podepsáno byl naplněn. Speciální zákon upravující odměnu za práci kohokoli v nestátní sféře nikdy nedopustíme.

15) Přepracovaní a unavení lékaři častěji chybují. Od ledna 2014 končí přechodné období a ČR bude muset zajistit dodržování Evropskou unií stanoveného maximálního množství přesčasové práce lékařů. Lékařů je přitom nedostatek. Co uděláte?
Evropská unie nemá do toho co mluvit. Je na lékařích a jejich zodpovědných zaměstnavatelích, jak dlouho budou pracovat. Evropskou unii ignorovat, zákoník práce zrušit.

16) Elektronizace zdravotnictví: povinná, nebo dobrovolná? Od 1. 1. 2015 mají lékaři povinně předepisovat léky pouze elektronicky prostřednictvím tzv. Centrálního úložiště elektronických receptů. To nebude fungovat. Podpoříte nás ve snaze tuto povinnost zrušit?
Je na každém poskytovateli péče a jeho pacientech, jestli přistoupí na jakoukoli změnu formy vedení dokumentace. Rozhodně ne nějaké státem spravované centrální úložiště. Je na trhu, aby vybral společný kompatibilní formát ukládání informací na nějaký datový nosič, který bude mít pod kontrolou jen sám pacient.

17) Zákon o ČLK z roku 1991 již v mnoha ohledech nevyhovuje. Podpoříte návrh posilující kompetence komory tak, aby při zachování povinného členství mohla v zájmu občanů lépe plnit úlohu garanta kvality lékařské péče?
Zákon o ČLK zrušit, stejně jako povinné členství.

18) Jakým mechanismem finančně podpoříte vzdělávání lékařů?
Vzdělání je devisou každého jednotlivce, je to jeho vlastní investice. Snížením daní zůstane lékařům více peněz i na vzdělávání.

19) Specializační vzdělávání lékařů je chaotické a mladí lékaři jen obtížně plní jeho požadavky. Vedle špatného finančního ohodnocení je toto druhý důvod, proč zejména mladí lékaři odcházejí pracovat do zahraničí. Přijmete návrh ČLK, že komora převezme organizaci specializačního vzdělávání lékařů?
Jak je lékař vzdělaný, musí zajímat jeho pacienta. Jaké "akademické mety" musí jeho poskytovatel služeb dosáhnout, je jen jeho rozhodnutí. Studijní plány jistě mohou doporučit komory, neměly by však být závazné.

20) Pokud chcete lékařům ještě něco důležitého vzkázat, pak máte možnost.
Snad jednou zvítězí zdravý rozum a ne byrokrati a sociální inženýři.

14.10.2013
ČSSD nás tu železnici naučí muset milovat: Praha–Brno za hodinu vlakem už za 12 let, slibuje ČSSD Stínový ministr dopravy za ČSSD Milan Chovanec ujistil, že jeho strana jednoznačně podporuje železniční dopravu. Po volbách hodlá sociální demokracie, pokud se ujme vlády, stabilizovat situaci jak v ČD, tak v nákladním dopravci ČD - Cargo. „To bude úkol pro prvních 100 dnů vlády,“ přislíbil Chovanec. Jistě má ČSSD pravdu, že vybudovat rychlokoridor, vlastně vybudovat téměř cokoli, není nereálné. Líbivá je možnost rychlé a levné přepravy. Z čeho však chtějí stavbu financovat? Kdo ji bude provádět? Za čí peníze? Opravdu si nemyslím, že by stát měl jakkoli zasahovat do dopravní infrastruktury. Jestli je ekonomicky výhodné zvýšit rychlost přesunu a jaká bude kalkulace pro dopravní stavbu a následné poplatky za užívání, to může stanovit jedině trh. Trh nedeformovaný idiotskou podporou jedné dopravní modality vůči druhé, dotacemi z peněz všech daně platících občanů. Zajímal by mě výsledek referenda, kde otázka by zněla: Chcete x miliard Kč z peněz vybraných na Vašich daních financovat stavbu železnice, která přinese úsporu pár desítek minut, kterou budou provádět spřátelení stavitelé momentálně vládnoucí garnitury? ANO nebo NE ?

To asi nebude ta pravá cesta: Běloruská vláda chce zdanit nezaměstnané Každý oficiálně nikdy nepracující občan (Běloruska) bude povinen každý rok zaplatit do státní pokladny jistou částku jako kompenzaci za státní výdaje na sociální účely. Kvůli tomu úřady pořídí zvláštní databázi, do níž zapíší každého, kdo není oficiálně zaměstnán... Běloruský president vychází z toho, že oficiálně nezměstnaní někde na černo pracují a současně čerpají pomoc státu. Běloruské zákony sice už nepočítají s "příživnictvím", ale ústava zakotvuje povinnost občanů přispívat prostřednictvím daní a dalších poplatků na chod státu. No nebylo by logičtější tu pomoc státu nezaměstnaným úplně odbourat a pomoci jen těm, kteří jsou prokazatelně v bídě? Je pochopitelně správné, že každý, kdo ve státě žije, by měl na jeho provoz něco přispívat. Také je logické, že jakoukoli pomoc, kterou občan od státu dostal, by měl někdy vrátit. Podporuji myšlenku sociálních půjček, kdy sociální dávky budou vlasně půjčkou státu dlužníkovi a ten bude muset peníze někdy vrátit. Dokud nevrátí, budou mu pozastavena některá občanská práva. Také nelze přehlédnout, že zdaleka n všichni oficiálně nezaměstnaní jsou skutečně nevydělávající, pracují na černo nebo v zahraničí. Pud sebezáchovy a vědomí, že zadarmo nedostane nic, naučí najít práci a pracovat i mrzáka.

Toto je ale špatně: V Maďarsku začínají trestat a věznit bezdomovce Každý člověk, i ten nejbídnější bezdomovec, musí mít právo se svobodně rozhodnout, jestli se uchýlí pod přístřešek charity, nebo bude mrznout pod mostem nebo pod kartonem v lese. Pokud nebude narušovat vlastnická práva a budit veřejné pohoršení, nemůže být za dobrovolně zvolený způsob života postihován. Pokud narušovat bude, ať je vykázán do míst, kde nikomu vadit nebude, ať na něj třeba pošlou psy, ale zavírat do vězení, to je dle máho názoru nepřiměřený trest.

Zajímavé, ale jsou na tom opravdu tak zle? Přes 40 miliónů evropanů nemá na jídlo Lidi prý musí čerpat půjčky na potraviny - nezapočítali tam náhodou i včechny, kteří platí nákup potravin kreditní kartou - čili na dluh? I pokud ne, skutečně jsou na tom tak zle, aby školáci vybírali popelnice, jak se v článku píše? Mají kde bydlet, dokonce mají možnost chodit do školy!!!, mají šaty, většina má mobil s připojením k internetu - prostě mají relativně vysokou životní úroveň, akorát na to žrádlo jim jaksi nezbývá... A proč by za něj taky utráceli, když v popelnicích je ho tolik :-)))

10.10.2013
Američtí sociální inženýři se zase vyznamenali: Školy studentům rozdávaly iPady, kvůli hrám a internetu je opět zabavily Podrobnosti viz článek. Nebudu se zabývat tím, že USA se asi snaží dohnat a předehnat komunistické státy nastolením rovných podmínek bez ohledu na sociální postavení. Za zamyšlení stojí spíše otázka, proč, kurva, chtěli znemožnit využití těchto tabletů i mimi školu?!? Proč by se obdarovaní studenti nemohli připojit na net kdekoli, kde je ta možnost? Připojení jim přece škola neplatí, wifi hotspoty jsou na každé ulici. Pokud jsou tablety stále majetkem škol, můžou jistě požadovat dodržení nějakých podmínek, třeba neinstalovat hry, neužívat k nezákonné činnosti apod, ale pokud přidělení "techniky chudákům" mělo těmto zpřístupnit vzdělání a přístup k informacím, pak blokování připojení i mimo školu je absolutně kontraproduktivní. Myslí si snad někdo, že s připojením bude student chatovat na pornochatu a bez připojení bude biflovat knihu americké historie? A zabavení tabletů pomůže čemu? Už se koupily, každým dnem stárnou a rapidně ztrácí hodnotu, nejen morálně, ale i fysicky, jaká byla efektivita tohoto zmršeného projektu? Zaplatí ji daně platící Američani? Proč?!!

8.10.2013
Je stát garancí bezpečí? Stát vybírá stavební zakázky jen podle ceny. V šizených domech může jít o život Ano, je správné, že cena vítězí, protože jinak se okamžitě vyrojí pochyby, jestli by to za peníze nás všech nešlo udělat bez kamarádů peníze rozdělujících politiků levněji. A tak politici zhusta resignují na malou domů pro spřátelené stavebníky a vybírají na stavby z veřejných prostředků nejlevnější dodavatele. Jistě i ten nejlevnější barák bude chvíli stát a nezabije nás tam po týdnu padající strop. Ale nebylo by lepší, kdyby si sám budoucí majitel nemovitosti nadiktoval podmínky, jaké má jím v budoucnosti obývaný dům splňovat a tyto zadat, klidně spřátelenému dodavateli? Sám tam bude žít, sám zodpovídá za kvalitu života tam, sám si to platí, jak uzná za potřebné. Jsem pro zrušení státních zakázek na zajištění statků pro jednotlivce. Jednotlivec je svéprávný a pokud mu stát nesebere většinu výdělku na daních, zajistí si bydlení dle svých nároků na komfort i bezpečnost.

Policisté ve škole předváděli služební psy, u tří žáků našli konopí. Gratuluji policii. Je nestydatost, že, byť s vědomím ředitele školy, vstoupili na akademickou půdu. Je nestydatost, že nalezené konopí řeší jako přestupek, aniž by ho prokázali - tedy aniž by prokázali jeho společenskou nebezpečnost. Je samozřejmé, že něco našli, když neexistuje střední škola, kde by 80% studentů nebylo THC positivních. Je nestydadost, že naše zákony stanovují, jaké látky mít při sobě se smí a jaké ne. Pokud u někoho najdou 2 krabičky Panadolu, je to dávka, kterou je možno kohokoli spolehlevě zabít do několika desítek hodin. Smrtelná dávka marihuany reálně neexistuje.

7.10.2013
Policie nad ústavou?: Banky a policie mu odstavili účet. Vyskytl se v naší demokratické republice jedinec s podnikatelským záměrem, který zahrnuje jeho popularisaci. Zvolil jednu z možných cest, jak se stát veřejně známým - rozdával lidem peníze. Za každou zaslanou částku do 1000 Kč poslal zpět dvojnásobek. Měl v plánu takto na svou reklamu utratit 5 milionů Kč, což je vcelku přiměřená částka, nijak se nevymykající ostatním zadavatelům reklam. Přesto jeho počínání naše policie vyhodnotila jako krajně podezřelé (otázka z čeho) a banky jeho účty odstavili. Nejen, že tak znemožnili lidem zdvojnásobit svůj vklad, který by mimochodem podléhal dani z příjmů, ale znemožnili podnikateli i dostát svým závazkům a peníze, na jejichž zdvojnásobení již v rozpočtu nezbude, odesíletelům vrátit. Bez konkrétního důkazu o nazákonné činnosti se tak policie a banky dopustili maření podnikání, způsobila dočasné pozdržení peněz tisícům lidí a koleduje si o žalobu s vysokým odškodným. Za peníze nás všech. Hanba, jsme policejní stát, kdy jen podezření bez důkazu může zlikvidovat kohokoli, kdo se policii znelíbí.

6.10.2013
Toto se dalo očekávat: Z prodejen Billa zmizí halal kuře, prodej jídla pro muslimy budil vášně. Mám, k tomu následující postoj. Zásadně nesouhlasím s odpůrci prodeje jakéhokoli výrobku, po kterém existuje, byť omezená, poptávka. Jsou to netolerantní pitomci, kterří považují svou kulturu a zvyklosti za lepší, než jakákoli jiná, což ještě lze pochopit, je to dokonce do jisté míry přirozené, ale také se snaží eliminovat vše jiné, neznámé, "zvrhlé", "nebezpečné"... A apel na "svého" obchodníka je ještě z mírnějších prostředků, jak toho chtějí dosáhnout. Těmito lidmi opovrhuji.
Na druhou stranu plně stojím za rozhodnutím řetězce Bila, který po zralé úvaze a zejména kalkulaci došel k závěru, že oni pitomci mu přinesou tržby, jejichž potenciální ztrátu by tržbou z prodeje stravy pro muslimy nepokryl. Vyhovět řevu nemalé skupiny zákazníků je tedy naprosto logické a ekonomoicky správné.
Zcela logické také bude, když vznikne síť obchodů, které naopak budou prodávat výhradně "halal"... Pitomci do nich nepáchnou, ale sílící muslimská komunita bude ochotna zaplatit i cenu odražející a pokrývající nižší obrat zboží. A snažit se tyto prodejny omezit je zhovadilost, kterou náš ústavní řád nemůže dopustit. Svéprávný tvor bude nakupovat tam, kde to bude pro něj osobně nejlepší, ať už je kupované zboží, nebo zboží vedle na pultě, halal, nebo ne..

1.10.2013
Zase jeden ojedinělý rozumný návrh této rádoby pravicevé strany: ODS chce na částech dálnic povolit rychlost na 150 km/h. Dopravní experti jsou proti, protože na to nejsou stavěné cesty, ukáznění řidiči ani bezpečná auta. Pokud je mi známo, je řidič povinnen přizpůsobit jízdu charakteru vozovky, povětrnostním podmínkám i schopnostem svým i svého vozidla. Jakékoli rychlostní limity jsou nesmyslné, protože onoho přizpůsobení je na stejné vozovce pro různou dobu a různá vozidla a řidiče možno dosáhnout za opět různých rychlostí. Někdy i vyšších, někdy i nižších, než je konstantně "povolená" rychlost. Pokud někdo jede za aktuálních konkrétních podmínek jako prase, tak prostě nepřizpůsobil, ohrožuje bezpečnost a může být postižen. To je v pořádku. Čili za způsobení nehody nebo zjevně nebezpečný způsob jízdy zasloužené tresty. Ale není přece v pořádku trestat za jízdu třeba rychlostí 210km/h na suché dálnici v době, kdy po ní jede cca 1 auto za minutu, nebo dokonce zakázat za to na určitou dobu řízení. Ať jsou třeba doporučené rychlosti pro různé konkrétní úseky, ale paušálně kontrolovat rychlost pro všechna vozidla stejně a bez ohledu na místní situaci je špatně.

30.9.2013
Tak toto je zase dílo: Čechy čeká výměna až půl miliónu kotlů, pomáhají dotace. Tedy dílo zmrdů uplacených ekofašistickými teroristy. Máme si nechat poroučet státem, jaký kotel budeme ve svém domě používat? Má stát morální právo zakazovat kotle, které desítky let dobře slouží, i když nejsou nejefektivnější a trochu čudí, což ale desítky let nikomu dotčenému nevadilo? Má stát morální právo uloupit nám na daních peníze, které pak nacpe pitomcům, co se zákazu podřídí, na nákup nového kotle? A má právo cpát je těm nepitomým, kteří výměnou kotle vzhledem k vyšší efektivitě nového ušetří až desítky tisíc ročně? Proč dopustíme něco tak prasáckého, jako jsou tyto dotace - de fakto násilně vytrhlé z kapes všech, kteří si nový kotel pořizovat nebudou? Jaký úřad a jakým mechanismem bude kontrolovat, jestli máme u nás doma ten správný kotel? Proč mám platit tento úřad, jeho kontolory a proč mám platit ty dotace? Proč se stát stále sere do záležitostí, do kterých mu nic není a nesmí být?

29.9.2013
Byl jsem na divadelním představení. Opera tvořena známými ariemi světových oper přetextovanými po Těžkopokondrovsku do češtiny i děj přiléhavý pro současnou politickou situaci, přednesena nadšenými herci, byla velice příjemně sledovatelná.
Další milé početní zde mi dodalo naději, že i v ČR se jednou dočkáme referenda o vystoupení z Evropské unie, a nebude to to snad muset dojít tak daleko, jako v GB, kde díky EU vnucené imigrační politice pod rouškou multikulturalismu vzniká v Britském státě muslimský stát, v němž platí nikoli právo GB, ale právo Šaria... Nikdy jsem moc nechápal, co si představit pod "národními zájmy", nyní již to chápat začínám. Není v zájmu České republiky zachraňovat krachující soialismus v Řecku, Itálii ani kdekoli jinde, není v jejím zájmu doplácet na hyperprojekty spolufinancované EU z našich vlastních peněz a úřednický aparát a důsledky euroregulací, kterými jsme Unií vydíráni, protože jí přece za ty dotace musíme být vděčni a poslušni. Také není v zájmu ČR dotovat zemědělce, kteří nedokážou vyrobit komoditu tak levně, jako zemědělec v zahraničí, protože dotovat tyto díry na peníze vyjde české konzumenty mnohem dráž, než koupit si zboží jinde. Pokud nemáme podmínky pro dostatečnou efektivitu pěstování, tak nepěstujme. Dotovat to z daní všech občanů je umělým prodlužováním agonie a to je neetické a hlavně nesmyslné.Svobodní toto vědí a nebudou Unio-poslušnost tolerovat.

26.9.2013
Byl jsem na semináři o tekutinové substituci. Dozvěděl jsem se, že na zaákladě hrstky metodologicky vadných studií je při troše poptávky možno například pozastavit registraci některých léčebných přípravků. Když si uvědomíme, kolik existuje regulací, zákazů a norem, které byly ať už v Evropské unii nebo i kdekoli jinde prolobovány právě na základě rádoby odborných studií, ať už z blbosti, nebo poptávky zmršených podobně, je na místě otázka, jestli naše životy mají být dle těchto regulí řízeny, nebo by bylo lepší, aby stát či unie nechali vštšinu oblastí života na svobodě jednotlivce, zrušily se absurdní normy a regule a zejména zrušily úřady, které je vydávají a vymáhají. A příznivá zpráva na večer - Svobodní dle České televize atakují 5% :-)

23.9.2013
7.9. 2013 mi při sundávání svršků upadly mé jediné brýle na dlažbu a rozbilo se jedno ze skel. Nasadil jsem si proto kontaktní čočky, které jinak běžně již cca 3 roky nosím. Desinfekční roztok, z nějž jsem je vyňal nebyl asi právě v kondici, protože již 8.9. 2013 jsem měl oči jako terminátor (červené) a pomohla až antibiotikální mast a zcela nová sada kontaktních čoček. Ty jsem bez problémů užíval cca 10 dní, kdy opět začalo tu jedno, tu druhé, tu obě oči řezat, slzet a rudnout. Na noc čočky do roztoku, do očí mast, vždy do rána OK, po nasazení za několik hodin repete... Dnes už čočky zlobily pár minut po nasazení, zamířil jsem tedy na spřátelené oční oddělení. Odcházel jsem s diagnosou keratokunjunktivitida, mazáním, kapáním, zákazem práce pro infekčnost a předpisem na nová brýlová skla, neb čočky musí ven. Jako premii jsem obdržel ambulatní testovací brýle s nasazenými čočkami patřičné optické mohutnosti, takže jsem už byl od androida k nerozeznání. Pověřil jsem sou polovičku, aby mi skla nechala vyměnit v optice na náměstí. Čekal jsem doplatek kolem 100 Kč, takže telefonem oznámených 600 Kč za jedno sklo mě podlilo sklery krví ještě víc. Okamžitě jsem vletěl na stránky své "milované" VZP, kde jsem se dočetl, že každá smluvní optika musí dodat nejlevnější skla bez doplatku. Následoval telefon do optiky, pohrůžka dalším telefonem do pojišťovny, opakované ujištění, že levnější skla nemají, další telefonát do VZP, přepojení na revizního lékaře, jeho ujištění, že obyč. sklo stojí do 100 kč a optika ho skutečně musí dodat bez doplatku, dotaz na páky, jaké na vzpurné optiky mají, odpověď, že jim můžou udělat "Ty, ty, ty" a to je tak vše, a nakonec doporučení jiné místní optiky, kde by neměl být problém... Sotva revizák zavěsil, volala mi zpět původní optika, velice se omlouvala a prý uváděla ceny za skla s úpravou, která byla v brýlích původně, obyčejná prý mohou objednat a budou skutečně bez doplatku... Přesto jsem nakonec navštívil revizákem doporučenou optiku, kde obyčejná skla objednali, ale vzhledem k tomu, že pro příslušnou sílu jsou třeaba dražší, než VZP proplatí, doplatek celkem 60 Kč mě nemine. - Závěry z toho 2.
Za prvé - VZP pochopitelně nemůže chtít po optice, aby dražší skla dotovala sama, nemůže pak ale tvrdit, že je klient dostane bez doplatku. Zkusím si nechat oněch cca 60 Kč od VZP proplatit, ať si zvykají, protože pokladnový system snad jednou nastane, doufám, že co nejdříve, a pojišťovny prostě budou muset proplatit to, k čemu se klientovi - pacientovi smluvně zavázaly.
Za druhé - vždy mít při sobě rezervní brýle.

22.9.2013
Dnes mě zaujaly zejména následující dvě zprávy: První: Česká republika nevybrala DPH za 109 miliard, tvrdí EU
Eurokomisař pro daně Algirdas Šemeta považuje výši nevybrané částky za nepřijatelnou, zejména kvůli tomu, jaký pozitivní dopad by tyto peníze mohly mít na veřejné finance členských zemí. Hájí proto plány na evropskou reformu DPH, boj s daňovými úniky i doporučení komise týkající se vnitrostátních daňových reforem. "Víme, o jaký problém se jedná, našli jsme řešení a nyní je na členských státech, aby jednaly," myslí si eurokomisař.
Z tohoto se mi zvedá žaludek a otevírá pomyslná kudla v kapse. Unie si dělá nárok kontrolovat výběr daní v suverenním státu, na tyto peníze má zálusk a dovoluje si plánovat reformy daní a dávat doporučení, která dle všeho bude chtít vymáhat!?! Co si o sobě unie myslí, co si to dovolují? Jak může jen připustit myšlenku, že bude České republice diktovat daňovou politiku? To je pro mě absolutně nepřijatelné, odporné a zavrženíhodné. Unie, která měla zaručovat volný pohyb zboží, služeb, osob a pracovní síly chce centrálně řídit něco tak individuálního jako daně jednotlivých členských států? Co to bylo za eurosocialistické hovado, které toto navrhlo, co to bylo za bandu loupežníků, vyděračů, socioinženýrů a prakticky vlastizrádců, která toto hovado nevyhodila z okna europarlamentu a naopak návrh přijala?

Druhá zpráva na Pád nemocnice na dohled. Dluh překročil kritickou mez
Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně slouží za příklad ústavu před kolapsem. Roční obrat akciové společnosti se dvěma tisíci zaměstnanci dosahuje dvou miliard, ztráta roste tempem 100 milionů za pololetí a v červnu překročila 750 milionů.
Jak může vlastník této nemocnice - Zlínský kraj prohlubovat ztrátu tím, že podnik nechá takto dále fungovat? Po vzoru Bakalova dolu Paskov je třeba zastavit další zadlužování KNTB, a.s. jejím okamžitým uzavřením, protože každý den, kdy poskytuje péči pacientům jí přináší další a další ztráty. Pokud se nepodaří dotlačit zdravotní pojišťovny k takovým úhradám, které náklady na provoz podniku pokryjí (a to se vzhledem k úhradové vyhlášce patrně nepodaří), nezbývá, než jim vypovědět smlouvu a všechny pacienty těchto pojišťoven ošetřovat výhradně jako samoplátce. Nemůže být přece udržitelný stav, kdy nemocnice provádí výkony, které jsou pro ni ztrátové! Pokud je poptávka po péči v této nemocnici, je samozřejmé, že cena za tuto službu musí alespoň pokrýt náklady. Pokud to pojišťovny nezvládají, ať zajistí dostupnou péči svým pojištěncům jinde. Dle platné legislativy má občan v rámci veřejného pojištění právo na bezplatnou péči moderní a dostupnou. Tak prostě bude bezplatně dostupná jen v tom rozsahu, na jaký budou veřejné peníze.